بعد از مشخص شدن اینکه واشر برای کاربرد مورد نظر ما مناسب می باشد، فاکتورهای دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند تا طراحی انجام شده مناسب باشد. انواع متفاوتی از واشر وجود دارد که بسیاری از آنها ویژگی های مشابهی دارند و می توانند به جای همدیگر استفاده شوند. بعضی از پرکاربردترین انواع واشرها عبارتند از:

واشرهای ژاکتی

این نوع واشرها خواص انعطاف پذیری و عملکرد بالا را (جنس آنها می تواند لاستیک یا پلاستیک باشد.) همراه با مقاومت و دوام را با هم دارند واشر ژاکتی تکی دارای بدنه نرم که با پوشش فلزی در یک طرف واشر پوشیده شده می باشد، در صورتی که واشر ژاکتی دوبل دارای دو سط فلزی می باشد که باعث می شود مقاومت در برابر دما، فشار و خوردگی بهبود یابد. سایر مشخصات شامل واشرهای ژاکتی موج دار و ژاکتی فرانسوی می باشد که پوشش مقاومی را در دو طرف داخل و خارج واشر ارائه می دهد.

واشر های صلب

واشرهای صلب معمولا از جنس فلز می باشند و معمولا در مقایسه با واشرهای ژاکتی، قیمت بالایی ندارند. این واشرها مقاومت بالایی در برابر گرما و فشار دارند، همپنین آنها نیروی فشار بالاتری برای آب بند کردن احتیاج دارند و همچنین بهتر است سطوحی که برای آب بندی استفاده می شود از واشر سخت تر باشند.

واشرهای مارپیچ

این واشرها از ترکیب آهن با پلاستیک یا لاستیک ترکیبی در یک فرم مارپیچ ایجاد می شود، به طوری که اغلب با لایه های از آهن تقویت می شود. طراحی خاص این واشرها دارای مقاومت تنش فیزیکی و گرمایی بالای و انعطاف پذیری بالایی می باشد. واشرهای مارپیچ معمولا در لوله کشی، پمپ ها و سیستم های تهویه گرما استفاده می شوند.

واشرهای کمپروفایل (Kammprofile):واشرهای کمپروفایل شامل هسته فلزی موج دار که با یک متریال آب بند کننده چکش خور در دو طرف آن پوشیده شده است. این ساختار تنش سطح را روی سطح آب بندی پخش می کند که باعث می شود آب بندی قوی در لبه های سطح ایجاد شود و همچنین هسته واشر منعطف و قوی می ماند. واشرهای کمپروفایل آب بندی قوی در سیستم های تهویه گرما ایجاد می کند و با توجه به خاصیت تعمیر پذیری آن بسیار مقرون به صرفه می باشد.

واشرهای آهنی

بسیاری از انواع واشرها از آهن یا ترکیب آهن و غیرآهن تشکیل شده اند. این واشرها عموما با استفاده از آلومینیم، مس، نیکل، استیل، قولاد یا برنج فرم دهی می شوند. این متریال به میزان بسیار بالایی از مقاومت گرمایی، خوردگی و مقاومت فشاری در کنار دوام بالا و تنش نهایی بالا را دارا می باشد. از طرف دیگر، واشرهای فلزی به مقدار بسیار بالایی از نیروی فشاری بالا برای شکل دادن آب بند نیاز دارند و انعطاف پذیری کمی در کاربردهای گوناگون دارند. از این رو واشرهای آهنی به صورت ترکیبی با لاستیگ و ترکیبات پلاستیکی استفاده می شود.

واشرهای لاستیکی و پلاستیکی

به خاطر خاصیت الاستومتری، لاستیک یک متریال محبوب برای تولید واشر می باشد. چونکه این متریال می تواند میزان زیادی از تغییر شکل را بدون تغییر شکل دائمی یا از دست دادن خواص آن تحمل کند، واشرهای لاستیکی می توانند آب بندی بسیار قوی در رنج بالایی از کاربردها را شامل شوند. بعضی از انواع لاستیک ها کمتر در صنایع واشر سازی مورد استفاده قرار میگیرند شامل: نیتریل، ویتون و نئوپرن. پلیمرهای خاص مانند الاستومترهای ترموپلاستیک ، لاستیک ترمتوپلاستیک و کلورید پولوینیل، خواص مشابهی با این لاستیک ها نشان می دهد و در صنایع لاستیک سازی مرسوم می باشد.

واشرهای سیلیکونی

سیلیکون یک متریال با ارزش برای واشر می باشد زیرا مقاومت بالایی در برابر تغییرات شدید دمایی دارد. واشر های بر مبنای سیلیکون می تواند دمای کارکرد از حدود -۸۰ درجه تا ۲۵۰ درجه سلسیوس داشته باشد. به علاوه مقاومت آنها در برابر نور فرابنفش، آنها را در برابر استفاده خارج از محیط بسته نیز کارا می سازد. در حالی که در رنج خاصی از ضخامت سیلیکون، آنها مقاومت بالایی نیز در برابر آتش دارند، از این رو در صنایع الکترونیکی و حمل و نقل نیز از نین واشرها استفاده می شود. واشرهای سیلیکونی به فرم اسفنجی و فوم نیز وجود دارد و می تواند با سایر متریال ها برای تقویت تنش کششی و یا حرارتی یا رسانایی الکتریکی ترکیب شود.

تست فشار

یک ویژگی مهم برای واشرهای صنعتی ظرفیت آنها رای تحمل نیروهای فشاری می باشد. محاسباتی مانند تست فشار گرمایی می تواند یک معیار برای اندازه گیری مشخصات واشر باشد تا مشخص شود تا چه حد می تواند در برابر وزن و دما مقاومت کند. به طور معمول یک واشر بین فشار پیچ پرس هیدرولیک قرار میگیرد. دما افزایش می یابد و نزدیک به دمای ۳۰۰ درجه سانتیگراد با یک ریت افزایشی در یک پریود زمانی می رسد، این در حالی است که فشار پرس به طور ثابت بر روی پرس اعمال می شود. هر گونه کاهشی در ضخامت مترایل اندازه گیری می شود و به عنوان عامل تاثیرگذاری واشر مطرح می شود. تست هایی مانند این مورد می تواند در انتخاب واشر و تصمیم برای انتخاب متریال باشد.